Unavená ako mama. Poznáte to?

BLAVAS-tricko-Unavena-ako-mama-dvojica

Mamičky určite vedia čo je to za pocit :)

Nie je to ani tak úplne únava, alebo totálna vyčerpanosť. Je to niečo viac a viac, hlboko za touto hranicou, kde sa stráca hranica medzi únavou, eufóriou a ľahkým šialenstvom.

Prechádzate z izby do izby, lebo ste asi na 3 sekundy zavreli oči, že si zdriemnete, kým vaše milované dieťa spí, ALE…. ono sa zrazu s hrozným plačom zobudí. Vy ako úplne čulá, čiperná srna vyskočíte a letíte cez miestnosť plnú rozhádzaného oblečenia a hračiek akoby tam ani neboli. Podknete sa, spadnete prvý krát, druhý krát, ale nič to nemení na tom, že v izbe ste v rekordnom čase, ktorý by vám aj sám Usain Bolt mohol závidieť.

Vtrielite do izby a vaše dieťa spokojne spinká, kričalo len zo sna. Poviete si:
“Ok, tak s týmto srdečným tepom už asi nezaspím. Idem aspoň poupratovať.”

Keď je upratané, vaše dieťa sa zobudí a vy sa s ním hráte, zabávate ho, tešíte sa spolu s ním. Občas pri kľudnejšej fáze hry dostanete asi miliónpäť mikrospánkov, ale stále ste tam, bdelá a v strehu. Potom ho kŕmite, tiež tým najstarostlivejším a najzábavnejším spôsobom.

Vo dverách počujete kľúč: “Ocinko prišiel!” Naradostená idete manželovi naproti a cestou okolo zrkadla zistíte, že okrem  trblietok a papierokov máte vo vlasoch aj jedlo.

“My máme trblietky?” pomyslíte si s údivom, lebo na jedlo vo vlasoch ste už zvyknuté.

Zvítate sa s mužom a keď s ním vstupujete späť do bytu, pozriete sa okolo a nie je tam ani náznak toho, že ste niečo upratovali. Poviete si, že nabudúce sa na to vykašlete, radšej budete spať, ale už teraz viete, že to tak nebude a že budete dokola a dokola robiť tie isté činnosti zdanlivo bez výsledku. Ale oni majú výsledok, a tým je to vaše spokojné dieťa a pološialená, unavená no šťastná matka.

Keď sa vám pošťastí stretnúť sa s kamarátkami, zrazu ste ako pod vplyvom povzbudzujúcich látok, vyrehotaná, plná uletených (miestami nepochopených) vtipov a hlášok a máte z toho radosť. Ľudia si hovoria odkiaľ máte toľko energie.

Ono je to ale skôr asi takto:
Keď stále musíte bežať zarovno autom, síce vás to unavuje, ale dávate to a zrazu bežíte “iba” popri bicykli, tak popritom môžete ešte aj poskakovať a robiť opičky, lebo sa vám to zdá také ľaké a uvoľňujúce.

A keď máte 2 deti hneď po sebe ako ja, tak nemusíte chodiť ani do zábavných parkov, lebo ste na horskej dráhe stále, aj emočne aj fyzicky :)

Preto som si povedala, že možno by vás potešilo tričko s nápisom “Unavená ako mama”

Prajem pekný a pohodový deň úplne všetkým :)

Jana
BLAVAS.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie